ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2018 r. już po raz ósmy uczniowie kl. I, II i III Szkoły Podstawowej w Skibniewie wraz z wychowawcami oraz chętnymi rodzicami wzięli udział w europejskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc” nadzorowanej w naszej szkole przez Panią dyrektor Wiesławę Kapustę. Program organizowany jest przez koalicję ,,Partnerstwo dla zdrowia”. Celem tego programu jest:
-Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
-Przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Akcja ta poprzedzona była pogadanką na temat 12 zasad zdrowego odżywiania oraz omówieniem piramidy zdrowia i zasad higienicznego przygotowywania posiłków. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa śniadanie, które daje energiędo pracy i zabawy na cały dzień oraz jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców, picie mleka, kefirów i jogurtów.

Dzieci z dużym zapałem samodzielnieprzygotowały pyszne, kolorowe kanapki, piły jogurty, kefiry. Chętnie sięgały po miód pszczeli, konfitury robione przez mamy, twarożek ze szczypiorkiem.

Cieszy nas to, że dzięki akcjom:,,Szklanka mleka” oraz ,,Owoce i warzywa w szkole” dzieci coraz częściej sięgają po kefiry, jogurty, mleko, świeże warzywa i owoce. Najważniejsze jest to, że żadne dziecko tego dnia nie było głodne, a na buziach gościły uśmiechy.

Anna Miklas
Iwona Olędzka